09 Bře

Adventní kalendáře nemusí být jenom ve znamení čokolády a sladkostí. Dětem můžeme udělat radost například i samolepkami, které jsou u nich také v oblibě. Takový kalendář potom hravě zvládne nachystat každá maminka a radost bude bezesporu stejná jako u těch čokoládových.

 

Pomůcky:

tvrdé papíry

nůžky

lepidlo

raznice vločky

krabičky od zápalek

samolepky ve tvaru hvězdiček

zelená a modrá razítkovací barva

šablona koleček

černý tenký fix

 

Na zelený papír jsem nakreslila obrys stromu a vystřihla. Okraje jsem obarvila razítkovací barvou.

Strom z papíru

Pomocí šablony koleček (která je k dostání v běžném papírnictví) jsem na strom černým tenkým fixem udělala 24 koleček. A strom nalepila na modrý papír. Krabičku od zápalek jsem obalila hnědým papírem a přilepila pod stromeček, bude sloužit jako krabička na na uschování samolepek.

Strom z papíru s kolečky

Budou tak vždy po ruce a nestane se, že by se někam zatoulaly. Okraje papíru ještě obarvila modrou razítkovací barvou, dolepila kousek bílého papíru jako sníh a bílé vyražené vločky.  Každý den pak dítě do jednoho z nakreslených kroužků nalepí jednu samolepku hvězdičky. Na Štědrý den pak nalepí poslední hvězdičku na špičku stromečku a bude čekat na dárečky, které mu Ježíšek donese.

Adventní kalendář strom

2 komentáře

 • Eliška Hrubá 23.11.2016 at 8:49

  dobrý den,

  mám pár otázek k adventnímu kalendáři (stromrk s hvězdami)
  Prosím Vás jak velkej máte ten stromek?? a kde jste sehnala ty hvězdičky??
  děkuji mockrát za odpověd

  Mějte pěkný den :)

  Odpovědět

  • Tvořivé pracky 23.11.2016 at 11:26

   Dobrý den,
   jestli se nepletu, tak papír byl o velikosti A3 a hvězdičky jsou z digitálního dymo strojku (tiskárna na samolepky). V papírnictví se ale dají sehnat aršíky s jednoduchými a drobnými samolepkami, které jsou taky vhodné.
   Hezký den, Tvořivé pracky

   Odpovědět

Vložit komentář