29 Dub

Nezbytný doplněk každé čarodějnice je zvíře. Většinou to jsou hadi, žáby, netopýři, sovy nebo pavouci. A když máte navíc třeba arachnofobii, tak takový pavouk pro vás může představovat ještě větší strašidelný element než samotná čarodějnice. Ale znáte to – kdo se bojí nesmí do lesa. A protože my se nebojíme, tak si takového osminohého chlupatce uděláme.

 

Pomůcky:

vlna

nůžky

papír

tavná lepící pistole

chlupaté drátky

pohyblivé oči

čelenka

černá látka

Materiál k výrobě pavouka do vlasů

Tělo pavouka vyrobíme z bambule. Jak se bambule dělá už asi nemusíme dopodrobna rozepisovat, zaznělo to zde již několikrát, tak jen rychlé zhrnutí – z tvrdého papíru dva kruhy, do nich díru, kruhy dát k sobě, mezi ně provázek a kruhy omotávat přes díru vlnou. Potom vlnu po vnějším okraji rozstříhat a stáhnout provázkem, který jsme měli mezi kruhy.

Bambule

Bambule je na světě, teď na ni pomocí tavné lepící pistole nalepíme oči a dospodu čtyři chlupaté drátky jako nohy. Ty potom ještě pokřivíme, aby byl efekt pavoučích nohou dokonalý. Pavouka sice máme, ale co teď s ním?

Vezmeme si čelenku do vlasů. Jelikož já ji mám v zelené barvě, tak jsem ji omotala černou látkou a na látku pak nalepila pavouka.

Čelenka

A teď jsme, malé dámy, dokonalost sama. Tak příjemný let a pozor na ohně! :-)

Čelenka s pavoukem

Vložit komentář