28 Úno

Častokrát jsem slyšela, že tvoření je jeden z nejlepších způsobů relaxace a musím s tím souhlasit. Někdy potřebujete prostě vypnout a soustředit se chvíli na svůj vnitřní svět. Při hledání nových technik jsem narazila na zentangle a doodling, které jsou pro relaxaci ideální.

 

Pomůcky:

tvrdý papír

fixy Centropen Document

 

Chcete-li nahlédnout do přesného významu slov zentangle a doodling je to snadné. Obojí spojují jednoduché vzory, které se opakují a vytvářejí nějaký celistvý prvek. Doodling je spíše o čmárání, při zentangle se používají přímo pojmenované vzory. Při těchto kresbách toho nepotřebujete mnoho. Ideální je tvrdý papír a sada fixů o různých tloušťkách hrotu. Mě se nejvíce osvědčily fixy Document od Centropenu. A pak si pro sebe najdete chvíli volna a čmáráte si.

Já jsem nejprve začala vzorníky, abych získala trochu pevnější ruku a představu o různých vzorech. Až následně jsem se pustila do mandal a dalších obrázků a obrazců.

Vzorník zentangle doodling

Vzorník zentangle

Vzorník zentangle doodling

Vzorník doodling zentangle

Jestliže budete zkoušet vytvářet mandaly, budete k náčrtu základní šablony potřebovat pravítko obyčejnou tužku, úhloměr a kružítko.

Vzor pro mandalu

Pokud vám na vzory dojdou nápady, doporučuji se nechat inspirovat internetovými galeriemi, kde můžete najít opravdu nádherné výtvory. I já jsem se tam nejprve poohlížela. Obrázky samozřejmě nemusí být jen černobílé. Klidně je můžete barevně vybarvit, dostanou tak nový rozměr.

Doodling a zentangle

Doodling a zentangle

Doodling a zentangle

Doodling a zentangle mandala

Doodling a zentangle

Doodling a zentangle

Doodling a zentangle

Doodling a zentangle mandala Doodling a zentangle 14

Vložit komentář