05 Bře

Včera mi nad hlavou proletěl čáp. Nevím proč, ale mám opravdu slabost pro toto krásné stvoření a vždy, když mám možnost zahlédnout ho trochu blíže něž na samém vršku vysokého komína, připadám si jako malé dítě. Pošťuchuji všechny ostatní a nadšeně jim ho ukazuji…jako by ho neviděl nikdo jiný než já. Mám dokonce ráda i pověru, kdy čáp nosí miminka – je mile dětská a k životu takové drobné naivnosti prostě patří a měly by nám ho dělat příjemnější. A když už jsou všude čápi, tak věřím, že v tyto dny musí porodnice praskat ve švech a na svět se snaží vykouknout nová miminka, tak ty miminka pořádně přivítáme.

 

Pomůcky:

tvrdý bílý papír

světle modrý papír

papír s potiskem

nalepovací stuhu

modrou stuhu

razítko miminka

akvarelové pastelky

štětec

lepidlo

nůžky

kružítko

pravítko

řezačku

raznice

nalepovací perličky

oboustrannou lepící pásku

 

Materiál k výrobě přání

Před samým začátkem práce si zvolte velikost přání (například podle obálky, kterou máte a chcete ji na přání použít). Podle této velikosti si ustřihnete (nebo řezačkou uříznete) bílý papír, který bude sloužit jako základ. O cca 2-3 mm menší ustřihněte světle modrý papír a o další kousek menší papír s potiskem a nalepte na bílý základ. Vznikne nám vrstvená karta, kterou budeme dál zdobit. Pomocí křužítka naznačte na bílý papír kruh, do něhož otiskněte razítko a to můžete pomocí akvarelových pastelek vybarvit. Bílý kruh s razítkem nalepte na o malinko větší světle modrý kruh pomocí oboustranné lepící pásky a společně přilepte na stuhu, kterou jsme si rozdělili přání.

Díly k výrobě přání

Aby bylo přání pro chlapečka ještě malinko víc ozdobené, můžeme pomocí dvou raznic vyrazit kytičky, ty k sobě přilepit a doprostřed vlepit perličku. A kytkou ozdobit roh přání, kde jako podklad poskládáme a vlepíme mašličku z modré stuhy.

Přání k narození chlapečka

A teď už jen vymyslet nějaké milé věnování, zabalit do obálky a poslat čerstvým rodičům.

Vložit komentář