05 Bře

Tak se mi dostal pod ruce dětský závěsný kolotoč nad postýlku z Ikei. Jen co jsem viděla houpající se zvířátka, bylo mi jasné, že se moc dlouho houpat nebudou a fantazie se mi rozjela na plné otáčky. Jelikož mám vždy odbyt na podivná a zvláštní dětská trička, tak jsem se po chvíli rozhodla, že zvířátka prostě skončí na tričku…a taky, že už tam jsou :-)

 

Pomůcky:

bílé dětské tričko

černé gelové pero na textil

barvy na textil

štětec

nůžky, jehla, nit

 

Budete-li chtít někdy kreslit na trička a věnovat tomu svou energii, vyberte si i vhodný materiál. Na tržnici se sice dají koupit velmi levná trička, ta jsou ovšem nekvalitní, barvy na nich špatně drží a většinou jsou střižená a šitá tak, že se švy různě otáčí a ničí tím veškerou vaši snahu a práci. Před kreslením rozhodně vždy textil vyperte, abyste se zbavila zbytků z výroby. Mě se osvědčila trička Lambeste, která jsou cenově na rozumné výši a mají velmi slušnou kvalitu. Kdysi dávno jsem zkoušela i trička z Lidlu a i s těmi jsem byla spokojená.

Na předkreslování motivu používám gelové pero na textil. Po tom, co jsem strávila vždy minimálně dva večery s malinkým štětečkem a černou barvou v ruce jsem se uchýlila ke gelovému peru a myslím, že k barvě se po této zkušenosti nevrátím, jelikož je to absolutní úspora času.

Foto kolotoče, zdroj Ikea

Foto: Ikea

Tak a teď bych už konečně mohla přejít k samotnému návodu, který není zas až tak složitý – gelovým perem si předkreslete motiv (netroufáte-li si jej nakreslit hned napoprvé, použijte na předkreslení fantomovým fixem, který časem zmizí nebo se vypere)…v mém případě to byly listy trávy a květiny.

Nákers louky na tričko

Gelové pero není potřeba nechávat moc dlouho zaschnout, takže můžeme dovnitř trička vložit listy novin nebo papíru, aby barva neprosákla na druhou stranu, a začít vybarvovat. Tyto barvy už ale nechejte dobře zaschnout a potom po rubové straně zažehlete žehličkou, aby se zafixovaly. Nakonec na tričko našijte malé hračky.

Tričko s loukou a maňásky

Když se s postupem času dívám na to tričko, říkám si, jestli jsem to tentokrát přeci jen trošku nepřehnala…ale jeho majitel mě stále přesvědčuje o opaku, tak uvidíme jaké budou reakce okolí :-)

Vložit komentář