22 Kvě

Úplně přesně si pamatuji na den, kdy se mi povedlo svého prvního Šklebíka roztrhnout. Věřte mi, že po chvíli bylo všude jako v Tatrách v zimě. Ale taky si pamatuji, že i přes tuto nepříjemnou chvilku, byl Šklebík parádní společník. Dá se žuchlat, žmoulat, válet, plácat, hňácat a vždycky vypadá srandovně.

 

Pomůcky:

nafukovací balónek

mouka

trychtýř

lžíce

miska

fix

vlna na pletení

Materiál na výrobu Šklebíka

Šklebíka si vyrobíme pomocí balónku a mouky. Do balónku dáme trychtýř, do misky si nasypeme mouku a lžící mouku vsypeme pomocí trychtýře do balónku.

Plnění balónku moukou

Po chvíli je balónek plný, ale to je málo, protože pořádný Šklebík má být buclatý. A tak stačí, když pod „hrdlem balónku“ uděláte prstem jamku a trocha mouky opět propadne. Až bude balónek buclatý, můžete ho zavázat vlnou. Z ní také můžete vyrobit Šklebíkovi vlásky a přivázat mu je. Fixou (nejlépe lihovou) dokreslete Šklebíkovi obličej. A i když je Šklebík primárně určený dětem, tak uvidíte samy, že když budou děti nebo manžel zlobit, tak jenom mačkejte, hňácejte, válejte a uvidíte, jaký klid na vás padne. Protože se Šklebíkem je život prostě pohodový :-D

Šklebík

Koláž šklebíků

 

Vložit komentář