05 Bře

Do našich končin se vetřel cizí svátek. Nezaklepal, ani se nezul, ale za to se tady statně zabydluje a rozvaluje. Ano, samozřejmě hovořím o halloweenu. Obchody se ihned zaplnily lampičkami, maskami a dalšími halloweenskými proprietami. Myslím si, že naše země je na krásné zvyky a svátky velmi bohatá a není třeba dalších – přebraných. Ale tlak je velký, děti se už ve školách o halloweenu učí, a tak alespoň toto malé dýňové zastavení, které můžete využít i úplně nehalloweensky :-)

 

Pomůcky:

papírový talíř

krepový papír oranžové barvy

zelený papír

zelený chlupatý drátek

lepidlo

štětec

tužka

děrovačka

 

K výrobě dýně můžete pozvat i ty úplně nejmenší, jelikož i jim je tento článek určený a s malou pomocí starších se zabaví bez problému už dvouleté děti. A tak se tedy s vervou pusťme do samotné výroby.

Materiál na výrobu dýně z papírového talíře

Krepový papír si nastříháme (nebo natrháme) na menší kousky. Až máme dostatečnou zásobu, vezmeme si papírový talíř a postupně pomocí štětce potíráme části talíře lepidlem (já používám Herkules) a na lepidlo pokládáme místo vedle místa kousky krepového papíru.

Lepení krepového papíru na talíř

Když máme pokrytou celou plochu talíře, necháme papír dobře zaschnout. Mezitím ze zeleného papíru vystřihneme list a stopku, kterou nalepíme na okraj talíře. Aby dýně vypadala víc jako dýně, vezmeme obyčejnou tužku, chlupatý drátek zelené barvy a drátek na tužku namotáme. Když ho stáhneme a trochu povytáhneme, vznikne krásná spirálka, kterou prostrčíme dírkou vyrobenou pomocí děrovačky a na rubové straně talíře můžeme zalepit, popř. zachytit lepící páskou, tavnou lepící pistolí atd. Z dýně budou mít děti určitě radost, mohou si tak jednoduše a rychle podzimně (popř. tedy i halloweensky) vyzdobit svůj koutek doma.

Dýně z papírového talíře

Vložit komentář