22 Čer

Školní rok se kvapem blíží ke svému konci a mezi rodiči se najde velká spousta těch, kteří své paní učitelce rádi poděkují za starost a péči o své ratolesti počas deseti školních měsíců. Věřím, že potěší jakákoliv drobnost, ať už je to kytička, čaj nebo malý dáreček, který společně vyrobíte s dětmi.

 

Pomůcky:

big shot a raznice (lze nahradit nůžkami)

fólie na porcelán Color-Decor

bílý hrneček

Pomůcky k dekoraci hrnečku

Color-Dekor je dekorační barevná fólie, z níž můžete vystřihovat nebo vyřezávat různé tvary a dekorovat nimi porcelán. Dá se sehnat v hobby potřebách nebo na internetu v několika barevných sadách (cena sady se 4 ks se pohybuje kolem 130,-Kč).

Z fólie jsme si pomocí strojku Big shot vyřezali několik motýlků, ale použít můžete klidně i nůžky nebo výsekové raznice.

Motýlci na dekoraci hrnečku

Nachystali jsme si hrníčky, které jsme dobře opláchli saponátem a nechali uschnout. Motýlky jsme dali do misky s vodou, za chvíli se z nich začal odlupovat papír a zůstala jenom fólie.

Namáčení fólie

Motiv na fólii jsme přenesli na hrneček, suchou kuchyňskou papírovou úterkou jsme jej uhladili a vysušili. Až bylo vše podle našich představ, nechali jsme hrnečky do druhého dne dle návodu od výrobce tak. Druhý den jsme rozehřáli troubu na 180oC a hrnečky jsme na 30 minut pekli.

Pečení nadekorovaného hrnečku

Abychom nedarovali hrneček jenom tak prázdný, tak jsme do každého dali ještě čaj a malé čokoládové srdíčko.

Pokud paní učitelka nebude chtít použít hrneček na pití, může v něm nechávat psací potřeby nebo do něj zasadit rostlinku, ale tak či tak udělá určitě velkou radost.

Hrnečky pro paní učitelky

Vložit komentář