25 Čer

Věřím, že na děti o prázdninách čeká spousta dobrodružství. Budou se vydávat na pirátské výpravy, do pohádkových hradů a zámků, podívají se na mořské dno a třeba i do ZOO na zvířata nebo do džungle. A abychom je na všechna ta úžasná dobrodružství připravili už teď, vezmeme je na výlet k řece Nil, kde žije jeden kousací krokodýl.

 

Pomůcky:

tvrdý zelený a bílý papír

špachtle

vrtačka s vrtákem do dřeva

nýtky

zelená akrylová barva

lepidlo

oboustranná lepící páska

tužka

nůžky

 

Špachtle provrtejte vždy uprostřed a na jednom kraji. Vrták by měl být o průměru nožiček nýtků, aby nýtky nepropadávaly. Potom špachtle natřete z obou stran zelenou akrylovou barvou (popř. můžete použít barvu ve spreji, díky níž bude barvení rychlejší).

Špachtle a nýtky

Než barva uschne, pustíme se do kreslení hlavy krokodýla. Na zelený papír nakreslete horní i dolní čelist krokodýla a dvě nohy. Na bílý papír oči a zuby a vše pečlivě vystřihněte.

Díly na krokodýla

Špachtle spojíme nýtky k sobě. Nejprve dáme dvě špachtle do kříže a uprostřed spojíme, další dvě špachtle spojíme stejně a nakonec tyto dva kříže spojíme k sobě díky dírkám na koncích (k lepšímu vysvětlení pomůže názorná fotka).

Skládání špachtlí

Krokodýlovi nalepte do obou čelistí zuby a na hlavu oči a pomocí oboustranné lepící pásky nalepte na špachtle. Díky spojení pomocí nýtků, se bude při pohybu špachtlemi krokodýl roztahovat a zase smrskávat a toho, kdo mu bude stát v cestě, pokouše.

Kousací krokodýl ze špachtlí

Vložit komentář