15 Zář

Jedna z věcí, k níž snad každý rodič časem dojde, je stavebnice Lego. Sotva děti odrostou a dostanou vlastní rozum, začnou okamžitě v hračkářstvích loudit očima nabourané srny krabičky plné kostiček. Rodiče v tom nejdříve vidí pozitivum – dítě se naučí podle jednoduchého manuálu samostatně stavět a přemýšlet, ale pravda je ta, že krabička se vysype, stavebnice postaví a rodiče potom bosýma nohama nacházejí na podlaze jednotlivé dílky. I přestalo nás to bavit a řekli jsme si, že našim dětem uděláme místo, kde by mohli stavět a mít všechno po ruce a doufáme, že už žádné povalující se dílky nacházet nebudeme….ale kdo ví.

 

Pomůcky:

starý stůl

kousek koberce

dřevěné lišty

plastové krabičky Trofast z Ikea

nějaký ten vrut

pila, vrtačka (s příslušenstvím), fréza atd.

Stůl na Lego

Stůl jsme nejprve nastavili na potřebnou šířku (jelikož byl rozkládací), poté jsme do volného kraje pilou vyřezali dva otvory na plastové krabičky, aby si stavitelé mohli stavebnici vysypat do krabičky a stavět, případně aby měli po ruce místo, kde mohou kostičky uložit, když je zrovna nepotřebují.

Vyřezané díry na Lego stolek

Na stůl jsme přilepili koberec a hrany zakryli dřevěnými lištami, které bylo potřeba ofrézovat, aby nebyly příliš ostré. Nakonec jsme do připravených děr dali krabičky a přišroubovali je ke stolu. Pracovní prostor jsme doplnili ještě dřevěnou policí z Ikea, kde ukládáme figurky a návody a mohlo se začít stavět.

Stolek na Lego

 

Uložit

Vložit komentář