13 Čec

Prázdniny jsou pro děti jedním z nejkrásnějších období v roce. Pohoda, bezstarostnost a dny plné lumpáren. A abychom dětem ty jejich prázdniny tak nezáviděli, tak jsme si doma řekli, že budeme pro změnu odpočívat my a oni budou dělat návody za nás. První z těchto prázdninových návodů v režii dětí je právě před vámi…a určitě nebude poslední.

 

Pomůcky:

tričko

šablona

foukací fixy

noviny

krepová lepící páska

Materiál na výrobu foukaného trička

Dostali jsme tričko, na němž bylo vidět, že se s ním už někdo „kreativně vyřádil“ a použil k jeho ozvláštnění batikování. A jelikož jsme tento originální kousek chtěli ještě více podtrhnout, vzali jsme si na pomoc foukací fixy na textil.

Do trička jsme nejprve vložili staré noviny (aby barvy nepropily na druhou stranu) a tričko pěkně narovnali na stůl. Vzali jednu šablonu ze sady, která nejvíc zaujala – šašek s balónky a pomocí krepové pásky ji přilepili doprostřed trička.

Lepení šablony na foukací fixy

Foukacími fixy jsme začali postupně obarvovat jednotlivé části šablony (nepoužívané části šablony je potřeba zakrývat, aby se neobarvily). Po dofoukání celého obrázku jsme jej nechali ještě chvíli zaschnout a až potom šablonu strhli a odstranili i noviny. Výsledný obrázek je možné ještě přežehlit přes látku, aby barvy déle vydržely.

Nafoukaný obrázek šaška na tričku

Myslím si, že v šatníku každého dítka se najde alespoň jeden kousek oblečení, který už dosloužil a je možné ho dětem nabídnout, aby si vytvořili svůj vlastní originál. Sami uvidíte, jakou radost mu tím uděláte a s jakou chutí bude potom toto oblečení nosit.

Tričko se šaškem pomocí foukacích fixů

Vložit komentář