Doma nás to už přestalo bavit. Byla nám dlouhá chvíle, venku pršelo a tak jsme si řekli, že si sbalíme kufry a podíváme se někam, kde jsme ještě nebyli…….DO VESMÍRU! Chcete se tam podívat s námi? Tak si nastupte!

 

Pomůcky:

tvrdé papíry

rulička od kuchyňských útěrek

fixy

nůžky

lepidlo

izolepa

alobal

nýtky

pastelky

 

Než jsme se pustili do samotného vyrábění, navštívili jsme knihovnu. Tam se vždy nejlépe hledají informace potřebné k takové misi a mají tam dostatek materiálu, který nás dokáže nadchnout.

Pomocí alobalu jsme vytvořili kosmonauty.

Kosmonaut

Když jsme měli pocit, že už nás na cestě nemůže nic zaskočit, vyrobili jsme si svůj vlastní raketoplán. Stačila k tomu rulička od kuchyňských útěrek, kterou jsme obalili papírem, dolepili křídla, motory a pokreslili podle obrázku v knížce.

Raketa z papíru

Raketoplán

Potom jsme si vysvětlili, které planety můžeme navštívit a jak se to v tom našem vesmíru všechno otáčí.

šablona

K tomu nám výborně posloužil papírový model Slunce, Měsíce a Země. Díky tomu, že je model pohyblivý, byla ukázka přímo názorná. Určitě si ji pomocí naší šablony taky vyrobte, abyste i vy věděli, že se Měsíc točí kolem Země a všechno ostatní kolem Slunce (klidně si dodělejte i další planety sluneční soustavy, abyste to měli pěkně kompletní).Jednotlivé části vystřihněte, na vyznačených místech udělejte dírku a provlečte nýtky. Pastelky jsou samozřejmou součástí každého malého kosmonauta.

Model vesmíru

A nakonec jsme nasedli do naší rakety a vydali se přímo naproti velkému dobrodružství!

 

Vložit komentář