05 Bře

Tak se k nám slétnou broučci z okolí. Nevím, jestli jim už nebude trochu zima na krovky, ale k jejich sletu je potřeba vyzdobit okolí, kudy poletí (nebo tedy spíš projdou, protože broučci budou tvoření z dětí s lampióny). A tak padl dotaz ohledně výzdoby i na mou hlavu. No já se takových tvořivých akcí účastním velmi ráda, a tak jsem tuto výzvu s nadšením přijala. Tvořit se mělo hlavně z přírodnin a tohle je můj výsledek….

 

Pomůcky:

PET láhev

staré noviny

strečová fólie

hobliny

silonové punčocháče

šišky

bílé vatové půlkuličky

červená vatová kulička

klacík

šustí

tavná lepící pistole

fix

 

Rozhodla jsem se, že v záplavě dýňové výzdoby půjdu jinou cestou. Dýně jsou fajn, ale vzhledem k tomu, že u nás nacházejí velké využití v kuchyni, tak je mi líto z nich udělat lucerny. A tak jsem začala s výrobou ježka.

Jelikož doma příliš PET láhve nemáme, musela jsem využít alespoň malou od sirupu, která byla zrovna po ruce. Tu jsem obalila do starých novin (aby „nabrala objem“) a omotala strečovou fólií, aby vzdušná vlhkost nepronikla k papíru.

Základ pro ježka

Ze silonových punčocháčů jsem ustřihla jednu celou nohavici a láhev do ni navlékla. Potom jsem našemu hlodavci vzala hobliny, a jimi domodelovala tělo ježka a zároveň i zakryla láhev. Až bylo vše podle mých představ, tak jsem volný konec nohavice zajistila uzlíkem a zbytek punčocháčů odstřihla.

Tělo ježka

Potom jsem část těla pokryla (pomocí tavné lepící pistole) malými šiškami. Oči jsem vytvořila z bílých vatových půlkuliček, které jsem domalovala černým fixem, nosík jsem vyrobila ze šišky. Nakonec jsem celého ježka dozdobila červeným jablíčkem z vatové koule, kousku větvičky a listu ze šustí.

šiškový ježek

A teď jsem zvědavá, co na to řeknou broučci, až se začnou slétávat :-)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vložit komentář