08 Bře

Pop-up přání jsou opravdu netradiční přání. Rozhodně od něj nemůžete čekat obrázek na první straně a po rozložení jen strohý text, protože toto přání vás určitě něčím překvapí. Většinou se nějak hýbe, rozkládá a je trojrozměrné. Dnes si jedno takovéto přání společně vyrobíme, snad se vám bude líbit.

 

Pomůcky:

barevný tvrdý papír

barevný papír s potiskem

výřez květiny

čiré kamínky

pravítko

tužka

nůžky (příp. i řezačka)

průhledná fólie

raznice srdce

bílé gelové pero

oboustranná lepící páska

washi páska

papírová stuha

 

K vytvoření základu pro přání o velikosti klasické dopisní obálky použijte níže uvedený nákres. Myslím si, že slovní popisování by bylo příliš složité a nesrozumitelné.

Nákres rozměrů

Až budete mít vystřižený (nebo řezačkou vyřezaný) hlavní rozměr, narýhujte podle schématu vnitřní ohyby. Přání zohneme přesně v polovině a z menších záložek zohneme jakási „ouška“.

Složení základu

Ty z venkovní strany slepíme a vnitřní nám budou sloužit k držení pohyblivých srdíček. Srdíčka vytvoříme tak, že si nařežeme několik proužků z průhledné fólie (kupte takovou, která se prodává do meotarů, není ani tvrdá ani měkká, ale přesně taková, jakou potřebujeme). Z barevných papírů si raznicí vyrobíme několik srdíček, bílým gelovým perem je dokreslíme a budeme je následně oboustrannou lepící páskou připevňovat na fólii (tu si vyměříme a sestříháme tak, aby byla každá jinak dlouhá a srdíčka byla po vlepení do přání různě vysoko).

Vyražená srdíčka a proužky fólie

Na jeden konec proužku fólie přilepíme vždy dvě srdíčka, aby byla z obou stran. Připravená srdíčka vlepíme do „oušek“ uvnitř přání pomocí oboustranné lepící pásky a „ouška“ slepíme dohromady. Ouško ještě ozdobíme washi páskou.

Otevřené přání

Teď ještě musíme ozdobit hlavní stranu přání. Nalepíme na ni o kousek menší papír s potiskem (než je základ přání), papírovou stuhu, dozdobíme výsekem ve tvaru květu a malými průhlednými kamínky. Není potřeba tuto stranu příliš zdobit, jelikož hlavní efekt budou vytvářet uvnitř vlepená srdíčka, která se po otevření přání budou pohybovat.

Zavřené přání

Vložit komentář