Plstěná ovečka z ovčího rounaPokud je život jako bonboniera, tak tvoření je jako kytice pestrých květů. Pokaždé se vám chce přivonět k jiné kytce, pokaždé si jinou chcete pohladit, prohlédnout a prozkoumat.

Je to už pěkných pár let, co jsem si poprvé „přivoněla“ ke tvoření. Jakýmsi prvním nakopnutím byl kamarádčin návod na výrobu korálků…tím se to všechno tak nějak rozjelo, roztočilo a hlavně začalo do sebe zapadat. Jako bych to v sobě někdy měla, ale pěkně jsem to udusala do posledního okvětního plátku. Jenže tím návodem se to všechno vrátilo a já si začala hrát s dalším a dalším materiálem. Tvořila jsem pro sebe, pro okolí, pro děti, nechala se inspirovat šikovnými lidmi, knihami, vymýšlela vlastní věci….a moc mě to bavilo.

Začala jsem spolupracovat s několika internetovými portály a moje tvoření se rozjelo ještě víc. Vzhledem k tomu, že mám šikovného manžela a děti, které se rády k mojí činnosti přidávají, tak jsem se rozhodla založit si náš internetový blog. Prvotní záměr byl publikovat to, co doma vyrábíme, pro své přátelé. Po dvou letech této práce se však blog rozrostl a získal takovou popularitu, že jsme jej opustili a přešli sem.

A kdo že vlastně jsme?  Jsme rodina z Valašska a svůj kraj máme rádi, stejně jako dobré lidi v něm. Ty hory a kopečky k nám neodmyslitelně patří a možná je náš život i díky nim samý zvrat a výmol. Nechtěli bychom bydlet na placaté širé pláni, kde nejvyšší kopec je krtinec, stejně jako si nedovedeme představit žít tam, kde to nevoní frgály a slivovicí. Nemáme rádi tvoření, kdy si musíte koupit věci za spoustu peněz, aby výsledek bylo něco malého a kýčovitého, radši děláme z toho, co je kolem nás a dáváme do toho své srdce, to je věc, kterou penězi nevyvážíte :-)

Budeme rádi, pokud s našimi Tvořivými prackami strávíte příjemné kreativní chvíle a najdete zde inspiraci pro svůj relax, i pro práci s dětmi, jen prosíme, respektujte autorská práva obsahu našich stránek a nekopírujte žádné jeho části bez našeho souhlasu.

Příjemné tvoření, přeji Tvořivé pracky!