10 Bře

Samozřejmě dárky nosí Ježíšek, o tom není pochybu, ale když třeba Ježíšek potřebuje trochu pomoct, tak není od věci, aby obal dárku vysloveně poutal a lákal k jeho rozbalení. Máte-li dvouleté dítko, tak bude určitě stačit nějaký obal, který šustí, ale cheme-li dárkem něco vyjádřit, musíme zapojit trochu fantazie.

 

Pomůcky:

jedlá soda

kukuřičný škroub

voda

formička na cukroví ve tvaru kolečka

razítka

špejle

 

Na výrobu samotvrdnoucí hmoty budeme potřebovat dva díly sody, jeden díl škrobu a jeden díl vody. Vše dáme na pánvičku, kterou začneme zahřívat a hmotu mícháme. Po chvíli se ze surovin vytvoří hmota, s níž se výborně pracuje.

Domácí samotvrdnoucí hmota

Necháme ji tedy schladnout a můžeme se pustit do díla. Já jsem si na ozdoby vzala formičku na cukroví. Tou jsem udělala základní tvar, do něhož jsem otiskla razítka vloček i vlnkovky. Do jedné části kolečka jsem udělala špejlí díru a nechala tvary do druhého dne zaschnout (pomůžete-li si například troubou a necháte tam tvary vysušit, nebude to trvat tak dlouho).

výroba ozdoby na dárky z domácí samotvrdnoucí hmoty

Dárek zabalený do jednobarevného balícího papíru jsem ovázala lýkovou stužkou, na kterou jsem navlékla vyrobenou ozdobu a udělala mašličku.

Ozdoby na dárky

Myslím, že to dárek oživilo a obdarovaného tato drobnost určitě potěší.

ozdobený dárek

Vložit komentář