11 Led

Není nic lepšího, než když v zimě napadnou hromady sněhu. Děti doma prakticky nevidíme, protože celé dny tráví někde na kopcích se sáňkami v ruce. A jelikož je tento jev v posledních letech už, bohužel, opravdu ojedinělý, zkusíme s dětmi vyrobit alespoň sněžítko, které nám třeba ty hromady sněhu nakonec přinese. Jelikož to pravé jsme už jednou vyráběli, tak to tentokrát bude sněžítko papírové.

 

Pomůcky:

papírový talíř

bílý tvrdý papír

pastelky, fixy atd.

raznice sněhové vločky

lepidlo

tavná lepící pistole

oboustranná lepící páska

fólie

Pomůcky k výrobě papírového sněžítka

Papírovému talíři ustřihneme dno, pod talíř dáme průhlednou fólii (dají se koupit v papírnictvích, používají se např. do meotarů) a díru na fólii obkreslíme smazatelným fixem. Vzniklý kruh obstřihneme s cca 1 – 1,5 cm přesahem! Po obvodu vystřihlého otvoru v papírovém talíři z vnitřní strany nalepíme oboustrannou lepící pásku, sundáme její krycí vrstvu a přes vzniklou díru přelepíme fólii. Vznikne nám jakési okýnko.

Okýnko papírového sněžítka

Na bílý papír obkreslíme vnější obrys papírového talíře. Doprostřed tohoto kruhu mohou děti nakreslit sněhuláka, zasněženou krajinu apod. popř. mohou vybarvit nějaký odpovídající obrázek, otisk razítka atd.

Obrázek do papírového sněžítka

Kruh následně vystřihneme na obrázek položíme několik vyražených vloček z papíru a tavnou lepící pistolí slepíme k sobě část se sněhulákem a část s papírovým talířem a okýnkem. Sněžítku už je potřeba jen dodělat stojánek z barevného papíru. Stojánek nalepte na sněžítko tak, aby byl plastický a sněžítko na něm tedy mohlo opravdu stát na stole. Sněžítko děti mohou dle své fantazie dozdobit a hlavně vyzkoušet, jak se v něm sypou vločky.

papírové sněžítko

 

 

Vložit komentář