13 Říj

Není nad takovou pohodovou letní večerní idylu. Sedíte romanticky v obětí milované osoby, hvězdy svítí, vlahý vánek věje a najednou se ze tmy vyloupne děsivý zvuk….funění, dupání. Nejdřív v domění, že vám přišlo zahradu předčasně zrýt divoké prase, skočíte na stůl, ale potom si uvědomíte, že tyto šílené zvuky vydává zvířátko, které se při troše zručnosti vešlo du dlaně. Proňufá vám zahradu, předá pár blešek a vešek a s mohutným dusotem se jde podívat, co mají na zahradě sousedé. No řekněte, nestojí to za to, si tohoto fešáka vyrobit i z papíru?

 

Pomůcky:

barevné papíry

Big shot a vyřezávací šablony (s trochou šikovností to ale zvládnete i bez toho)

fix

lepidlo

oboustranná lepící páska

nůžky

Potřeby k vytvoření papírového ježka

Na Big shotu si pomocí šablony vyřežete čtyři díly rozety (prodávají se i šablony, které celou rozetu zvládnou na jedenkrát). Pokud tento strojek ani šablonu nevlastníte, nic se neděje, ustřihnete pruh papíru a poskládáte do harmoniky.

Části papírové rozety

Jednotlivé dílky rozety slepíme lepidlem dohromady a nakonec spojíme začátek a konec k sobě.

Pruh z rozety

Vznikne nám jakési „rozetové kolo“, které stačí zplacatět a získáme krásný kruh.

Rozeta, tělo ježka

Ten je potřeba podlepit kouskem papíru, aby dobře držel.

Podlepení rozety

Tím nám vzniklo tělo ježka. Ze světlého hnědého papíru potom vyrobíme ježkovi hlavu. Nakereslete ji a domalujte oči, čumáček a červená líčka.

Papírový ježek z rozety

Hlavu přilepte k tělu oboustrannou lepící páskou nebo lepidlem. Ježkovi taky můžete do bodlin nalepit jablíčko a dospod dubový list.

Papírový ježek z rozety

Stejným postupem můžete vyrobit i dýni nebo sovu.

Ježek, sova a dýně z rozety

Uložit

Uložit

Uložit

1 komentář

Vložit komentář