12 Říj

A už tady máme opět podzim a s ním hojnost materiálu na tvoření. Ten najdeme kdekoliv kolem sebe a je škoda ho nechat jen tak. A proto odtrhneme veverkám a další zvěři od jejich chlupatých čumáčků nějaká semínka a další drobné plody a vyrobíme z nich pravé podzimní květiny. Zvířátka z kaštanů a dalších přírodnin už jsou tak známé a profláklé, že je potřeba vymyslet zase něco jiného.

 

Pomůcky:

karton

nůžky

lepidlo

přírodniny, popř. luštěniny

tavná lepící pistole

šustí z kukuřice

dřevěná tyčka na dřevařské kolíky

Materiál k výrobě podzimních květů z přírodnin a luštěnin

Pokud občas máte pocit, že zadní strany bloků jsou k ničemu a patří do koše, tak od tohoto názoru rychle upusťte. My si právě tyto tvrdé stránky opatrujeme jako oko v hlavě, jeden totiž nikdy neví, kdy se budou hodit. Tím, že jsou tvrdé, ale né zase tak, abyste je neustřihli, jsou ideální právě k lepení větších věcí, kde by klasický tvrdý papír neobstál. Vystřihněte tedy z tohoto papíru kolečka a lepidlem na ně začněte lepit přírodniny a luštěniny dokolečka.

Květ z přírodnin a luštěnin

Vytváříte tak vlastně jakési přírodní mandaly. Tvarů a možností je neskutečná možnost a proto bude každá květina originál. Až máte tuto část hotovo a květ vypadá podle vašich představ, nechejte lepidlo dobře zaschnout. Mezitím si uřežte kousek z dřevěné tyčky, která je určená na výrobu dřevařských kolíků (spojů). Najdete ji v každém železářství nebo hobby obchodě. Na tu nalepte pomocí tavné lepící pistole list ze šustí (to je ta část kukuřice, která zakrývá klas) a nakonec přilepte i květ.

Květina z přírodnin a luštěnin

Krásná přírodní dekorace je na světě a vyrobit si můžete třeba i celou kytici nebo i zahrádku. Tyto květy mají tu výhodu, že nikdy neopadají.

Podzimní květiny z přírodnin a luštěnin

Vložit komentář