05 Bře

Podzim je co do tvoření velmi inspirativní. Když bloumám městem, tak často potkávám děti s maminkami, kteří si z procházek nesou hrstku spadaného listí na to, aby je doma nějak kreativně využili. Také tak chodím. Hledám ty nejhezčí, nejzajímavější, nejbarevnější a v hlavě se mi rýsuje to, jak je použiji. Takže určitě se v brzké době dočkáte i nějakého návodu ze spadaného listí, dnes to ale nebude, dnes totiž budeme listy drátovat.

 

Pomůcky:

silný a tenký měděný drát

štípací kleště

kleště s plochými kleštinami

provázek

silon

nůžky

větvičku z kroucené vrby

 

Výroba listů je velmi jednoduchá a zvládne ji i úplný laik, který dříve s dráty nepřišel do styku. Uštípněte si kousek silného drátu a podle vlastní fantazie (nechte se při tom inspirovat tvary listů z přírody) vytvarujte kostru listu.

Kostra listu z drátu

V jedné z rovných stran by se měly konce drátů spojit, v tomto místě začneme s omotáváním tenkým drátem.

Odrátovaná kostra listu

Omotáváme kousek po kousku celým listem, v místě setkání dvou tenkých drátků je spojíme a několikrát zatočíme. Přebytek uštípneme kleštěmi. Žilky, které listy mají, vytvoříme několika tenkými drátky, které si naštípeme. V místě, kde končí stopka listu omotáme a zakroutíme dohromady. Vždy kousek zakroutíme všechny drátky, dva z nich vytáhneme ke kraji kostry na protilehlých stranách a několikrát kolem této kostry zamotáme. Uštípneme a pokračujeme v zakrucování dalších drátků dohromady.

Kostra listu s žilkama

Takovýchto listů si můžeme vyrobit několik a každý navážeme na tenký silon.

Drátované listy

Listy za silon navlečeme na větvičku z kroucené vrby a na obou koncích této větvičky uvážeme kousek provázku. Vznikne nám takto dekorace, kterou můžeme navodit tu správnou podzimní atmosféru.

Drátovaný závěs s listy

Vložit komentář