28 Říj

Vyrobte si s dětmi z přírodních materiálů a okrasných dýní pár podzimních drobností, kterými můžete vyzdobit svůj dům, byt nebo zahradu. Práce, na které se budou podílet všichni členové rodiny bude zábavná a na tyto chvíle určitě budete s láskou vzpomínat.

 

Pomůcky:

ozdobné dýně

přírodní materiál (šišky, čepičky žaludů, žaludy, makovice atd.)

tavná lepící pistole

barevný papír

lihové fixy

lýko

nůžky

nůž

špejle

lepidlo

vatová koule

 

Ježek

Nalámejte si několik stejně dlouhých špejlí. Do větší části ozdobné dýně napíchejte špejle jako bodliny (pokud to nepůjde a slupka dýně bude příliš tvrdá, udělejte nejprve ostrým předmětem dírku). Ježkovi dodělejte čumáček z modřínové šišky a oči z čepiček od žaludů.

Ježek z dýně

Kreslené dýně

Navrhněte si motiv a lihovými fixy jej namalujte na okrasnou dýni. Můžete vyrábět filmové postavičky, panáčky nebo zdobit dýně různými tvary.

Malovaná kreslená dýně

Přírodní panáček

Hlava přírodního panáčka tvoří vatová koule, na ni nalepte panáčkovi čepici z makovice a plátek sušeného pomeranče bude zase jako ozdobný límec. Vše nalepte na ozdobnou dýni. Ruce vyrobte ze žaludů a nohy z jejich čepiček.

Panáček z přírodnin

Motýlci

Motýlkům vystřihněte křidélka z papíru. Na ně nalepte poloviny skořápek pistácií. Malá šiška bude tvořit tělo, na něho přijde vatová koule s obličejem a na hlavičku nalepíme vlásky z lýka.

Motýlci z přírodnin

 

 

Vložit komentář