24 Říj

Dnes se naučíme vyrábět pohyblivé přání s bagrem, které je samozřejmě vhodné především pro kluky. Mechanismu ale můžete využít i k návrhům přání pro všechny generace i pohlaví. Navíc tato jednoduchá věc dodá vašim projektům zase úplně jiné možnosti.

 

Pomůcky:

bílý tvrdý papír

barevné papíry

bílý papír s naembossovanými puntíky

razítko bagru a dělníka

pastelky

oboustranná lepící mechová páska

řezák

pravítko

černá razítkovací poduška

nůžky

tužka

barevné enamelové tečky

lepidlo

 

Z bílého tvrdého papíru si vystřihneme základ přání o velikosti 22×15,5 cm, v půlce narýhujeme a přeložíme. Z barevného papíru si vystřihneme kartu o velikost 10,5×15 cm, nalepíme na základ. Na bílý papír narazítkujeme bagr a dělníka, vybarvíme a vystřihneme.

Základ pohyblivého přání

Ve spodní části embossované karty s puntíky (vyrobíme pomocí embossovací kapsy a strojku Big shot) uděláme pomocí řezáku a pravítka podlouhlý obdélník.

Embossovaná karta s vyřezaným obdélníkem

Kartu otočíme a kolem tohoto obdélníku dáme oboustrannou lepící mechovou pásku (stejně tak i na kousky po obvodu celé karty). Do obdélníku vložíme malou minci, malý plíšek apod. Ze samolepící pásky sundáme ochrannou vrstvu a nalepíme na základ přání s barevným papírem.

Pohyblivý mechanismus

Na minci nebo plíšek teď dáme kousek oboustranné lepící pásky (bude potřeba nejspíš min. dvě vrstvy), sejmeme ochrannou vrstvu a přilepíme bagr. Tím, jak budeme pohybovat bagrem dopředu a dozadu, bude se mince pohybovat ve vytvořeném obdélníku mezi pruhy oboustranné lepící pásky. Na přání dolepíme dělníka a dozdobíme enamelovými tečkami (dají se koupit v hobby obchodech nebo e-shopech s potřebami pro scrapbooking) a dalšími drobnostmi.

Toto přání musí zákonitě nadchnout každého malého milovníka všeho, co má motor.

 

Přání k různým příležitostem můžete zakoupit v našem internetovém obchodě ZDE

 

Pohyblivé přání s bagrem

Pohyblivé přání s bagrem

Vložit komentář