05 Bře

V pohádkách se říká, že když natrefíte na správnou žábu, políbíte ji, tak z ní možná bude krásný princ. Když si ovšem vzpomenu na toto slizovité stvoření, které si vesele hopká kolem rybníků, nafukuje se a vydává při tom uši rvoucí kvákání, tak mě chuť na prince docela rychle přechází. Ne tak, ještě vzít žábu do ruky a dát ji pusu…ona ta princezna z pohádky musela mít teda pořádně cvičený žaludek, aby tento čin přežila bez újmy….nebo že by byla tak zoufalá? :-D

 

Potřeby:

molitanová podložka

plstící jehly

přírodní, zelená, černá a žlutá ovčí vlna

 

Návod na to, jak začít plstit jsem psala již tolikrát, že mi přijde zbytečné se stále donekonečna opakovat a tak pro ty, kteří ještě stále neví jak začít s touto technikou vložím odkaz na můj návod . Plstění je opravdu jednoduché, jenom se nesmíte bát si jej zkusit. Po chvíli zjistíte, že když jste zvládli kuličku, tak zvládnete další spoustu zvířátek, postaviček, naušnic a broží a vaše fantazie se rozjede na plné obrátky a vy si budete pro radost svou, ale i svého okolí (dětí nevyjímaje) vyrábět další věci.

Plstěná kulička - tělo žáby

V tuto chvíli tedy vycházejme z toho, že máme uplstěnou kuličku z přírodní (bílé) vlny…nyní se pustíme do očí. Ty vyrobíme tak, že uplstíme dvě malé kuličky, které přiděláme na velkou kuličku (tělo). Vezmeme si černou vlnu a dovnitř každé kuličky uděláme malou tečku. Nyní potáhneme větší část velké kuličky zelenou vlnou – necháme jen bílé bříško a oči. Z malého chomáčku zelené vlny vytvarujeme ručičky a připlstíme je žabce na bílé bříško.

Plstěná žába

Jen páru nitkami černé vlny uděláme tenkou pusu a tmavší zelenou barvou dvě tečky vedle sebe jako nozdry. Aby žába byla opravdu dokonalá, uplstíme si na podložce dva stejně velké zelené válečky, které připlstíme z boků těla a nakonec dvě placky, které budou nohami. Máte-li opravdu rádi pohádky, nezapomeňte žabákovi dodělat na hlavu korunku, aby bylo všem princeznám v okolí jasné, že tohle je ten žabák, který se může líbat.

Plstěná žába

Vložit komentář