06 Bře

Navštívila jsem před časem obchod, kde se prodávají minerály a drahé kameny. Tato návštěva je vždycky potěšením pro oko, protože množství krásných kreseb a tvarů je opravdu lahůdka a člověk si ji při chvilce klidu užije. Když jsem se přehrabovala valounky, soškami, zlomky a dalšími tvary, narazila jsem i na plátky, z nichž se dělají zvonkohry. Hned jak jsem vytáhla první plátek, uviděla jsem sovu….tedy jako plátek sově podobný nebyl, ale já za jeho tvarem přesně viděla jak ho použiji. A i přesto, že jsem se v řadě plátků ještě chvíli přehrabovala, nakonec jsem se stejně vrátila k tomu prvnímu. Takto si plátek našel mě a já v něm inspiraci pro tento návod.

 

Pomůcky:

černý žíhaný drát

ketlovací kleště

kleště s plochými kleštinami

štípací kleště

plátek červeného achátu

Pomůcky na drátování - kleště

Základní tvar těla sovy vznikl dle nákresu – nejprve jsem vytvarovala tělo, potom jedno křídlo, z něj hlavu a druhé křídlo.

Nákres drátované sovy

Aby křídla pěkně držela u těla, tak jsem celé tělo omotala tenkým drátem a přimotala k nim křídla.

Udrátovaná kostra sovy

Bříško sovy jsem vypletla klasickou šitou krajkou, která je velmi známá a oblíbená.

Vyplétání drátem - sova

Oči sovy jsou dvě spirály vytvořené z jednoho drátu, k nimž jsem přidrátovala malý trojúhelník jako zobák. Jedna část sovy je hotová, teď chybí jenom záda, abychom mohli přichytit achát. Záda budou tvořené oválem, který odrátujeme tenkým drátem. Až máme ovál hotový, položíme na něj plátek achátu, na to přední část těla sovy a záda s přední části k sobě přidrátujeme. Stačí tenkým drátem prošívat stále dopředu a dozadu jako když k sobě přišíváme dvě látky.

Kompletace drátované sovy

Sova vypadá krásně zavěšená na okně, kdy je kresba achátu prozařována denním světlem nebo sluncem, popřípadě může být součástí zvonkohry z dalších plátků.

Drátovaná sova s plátkem achátu

Vložit komentář