16 Srp

V našem okolí se chystá akce v retro stylu, kde se bude i tvořit. A tak jsme přemýšleli, na jaké retro tvoření bychom si vzpomněli. Jo-jo, krabičky z pohlednic, vystřihovací panenky atd. Vzpomněla jsem si i na to, jak jsem kdysi dáááávno v papírnictví viděla ptáčky s křídly z plástvového papíru….bohužel jsem byla jediná. Nikdo jiný nevěděl co to bylo ani si na to nemohl rovzpomenout, a tak není nic lepšího, než ho prostě vyrobit jen v trochu moderní formě. Třeba si potom vzpomene víc lidí.

 

Pomůcky:

tvrdé barevné papíry

fix

nůžky

izolepa nebo washi páska

plástvový papír

špejle od nanuků

lepidlo

tužka

 

Na tvrdý papír nejprve nakreslete obrys ptáčka. Vystřihněte, ze žlutého papíru vystřihněte dva zobáčky a z bílého papíru dvě oči, potom vše nalepte. Fixem dokreslete detaily (můžete i inkoustovými razítkovacími polštářky dostínovat obrys ptáčka).

Díly na ptáčka s plástvovými křídly

Z plástvového papíru vystřihněte 2x obrys křidélka a slepte k sobě. Plástvový papír se dá totiž rozevřít do 180°C a my budeme potřebovat 360°C.

Křídla z plástvového papíru

Křidélko nalpte ptáčkovi na tělo.

Ptáček s plástvovými křídly

Plástvový papír u těla roztáhněte a vlepte do něj jednu špjeli od nanuku. Druhou přilepíme na horní část křidélka. Křidélko ještě páskou přilepte na hřbetu a ptáček je na světě.

 

 

 

 

 

1 komentář

Vložit komentář