08 Bře

Už je to nějaký čas, co do kreativního světa pronikly dřevěné výřezy. V tom okamžiku zaujaly snad všechny tvořivé lidi a každý si chtěl vyzkoušet s nimi razítkovat, malovat je, vyrábět stojánky, hodiny, metry a další dekorace. Pokud jste ještě do této doby nenahlédli „pod pokličku“ dřevěných výřezů, které jsou vypalované z překližek, zkuste se podívat na tento návod, třeba vás jednoduchost a všestrannost těchto drobných tvarů zaujme.

 

Pomůcky:

dřevěný výřez ve tvaru ptáčka

akrylové barvy

štětec

lepidlo (popř. tavná lepící pistole)

malý kolíček

Materiál k výrobě ptáčků z překližky

Pro dnešní návod jsem si vybrala tvar ptáčka, který se skládá z těla a křidélka. Překližkové výřezy není potřeba před použitím nijak upravovat, stačí si jen namíchat vhodnou barvu a začít kreslit. Já jsem použila akrylové barvy, ale budete-li tvořit například s dětmi, určitě si vystačíte s temperami nebo vodovými barvami ( i když výsledné barvy nebudou tak syté). Ptáčka jsem začala kreslit od zobáčku.

Malování výseku z překližky

Až barva zaschla, vystínovala jsem tělo a to od nejsytější barvy až po světlou. Stejně jsem poustupovala i u křidélka, jen tady byla barva světlejší, aby došlo ke kontrastu, tmavou jsem na křidélko nakreslila několik malých teček.

Malování výseku z překližky

Bílou barvou jsem nakreslila oko, do něj černou tečku jako zornici. Když barva dobře zaschla, přilepila jsem křidélko k tělu (pro větší životnost je možné přetřít ptáčka bezbarvým lakem) a na druhou stranu nalepila malý kolíček, díky němuž může ptáček „sedět“ třeba na zácloně nebo větvičce ve váze nebo může držet důležitý vzkaz pro některého z členů rodiny.

Lepení křídla

Stejným způsobem si můžete vyrobit i magnety na ledničku, jen na druhou stranu nalepíte místo kolíčku kulatý magnet, který se dá koupit v každém papírnictví.

Malovaní ptáčci z výseků z překližky

Malovaní ptáčci z výseků

Vložit komentář