13 Lis

Na všech možných diskuzích stále dokola čteme o domácí samotvrdnoucí hmotě, kterou jsme v jednom z návodů použili i my. Samotvrdnoucí hmota je fajn, má své příznivce, ale až vyzkoušíte práci se sádrovými obvazy, uvidíte, že modelovat jde i jinak a přitom stejně (ne-li více) efektivně.

 

Pomůcky:

kousek kartonu

sádrový obvaz

voda

miska

barvy (temperové, prstové nebo akrylové)

Materiál na výrobu strašidla ze sádrového obvazu

Na kousek kartonu (ze staré krabice nebo zadní strany bloku) si tužkou nakreslete obrys strašidla, které budete vyrábět a vystřihněte jej. Sádrový obvaz si nastříhejte na menší kousky, do misky dejte trochu vody, do které budete postupně obvaz namáčet. Nenechávejte ho tam dlouho, sádra by se mohla rozmočit, stači jen lehce položit a hned začít karton obalovat.

Strašidlo ze sádrového obvazu

Nezapomeňte obalit i hrany a každý kousek vždy pečlivě uhladit, strašidlo potom bude mít hladší tělo. Jelikož je obvazu tenká vrstva, bude velmi rychle suchý a vy můžete postupně dodělávat další detaily – oči, pusu, ruce apod. Až bude strašidlo hotové, tak ho nechejte uschnout a pomalujte barvami. My jsme použili prstové (kupované v Lidlu ve velkých tubách), které se nám osvědčilo. Navíc díky velkému balení i dlouho vydrží.

Strašidlo ze sádrového obvazu

Práce se sádrovými obvazy je snadná, ale zábavná. Je po ní sice trošku nepořádek, ale je to jen sádra, která se dá snadno zaméct nebo vysát. Určitě je to vhodná tvorba i do větších kolektivů dětí.

 

 

Vložit komentář