04 Bře

I když to venku na Velikonoce vůbec nevypadá, tak už opravdu klepou na dveře…je nejvyšší čas na rozcvičku. Začneme tedy – křidélka nahoru, křidélka dolů, křidélka nahoru, křidélka dolů….ne, nezbláznila jsem se, jen jsem pro vás dnes připravila něco, co bude určitě bavit děti, ale i dospělé.

 

Pomůcky:

tvrdé papíry (světle a tmavě hnědý, žlutý, červený a bílý)

fix

lepidlo

provázek

korálky

nůžky

puklice (francouzské sponky)

 

Jestliže umíte nakreslit žárovku, tak nakreslit tvar slepice už pro vás bude opravdu hračka (navíc jsem to zvládla i já jako opravdový výtvarný antitalent), k tomu dvě křidélka a je to. Šablonu vystřihněte, jednotlivé dílky překreslete na barevné papíry a opět vystřihněte.

Nákres slepice

Nyní začíná kompletace slepičky nejprve pomocí lepidla – přilepte na hlavu hřebínek, oči, zobák a lalok, potom hlavu na tělo. Do křidélek udělejte dvě dírky, jednu větší (blíž do středu křídla) a druhou menší (blíž ke špičce křídla) a na každou stranu těla ke krku také jednu dírku. Vezměte puklici (je to kovový klobouček s dvěma nožkami), nožky protáhněte dírkou v těle a větší dírkou v křídle a vzadu nožky sponky roztáhněte. Stejně to proveďte i na druhé straně.

Slepička z přední strany

Teď přijde na řadu provázek – ten protáhněte oběma malými dírkami na křídlech a zauzlujte. Následně vezměte druhý provázek, obepněte první provázek (viz. foto) v půlce, zajistěte uzlíkem. Na volné konce, které nyní visí od slepičky směrem dolů navlečte korálky a zauzlujte.

Slepička ze zadní strany

Slepička je sestavení a teď už je čas jen vyzkoušet, jak cvičí.

Výsledná slepička z papíru s pohyblivými křídly

Vložit komentář