05 Čec

Už se nám chtělo napsat, že je taková horko, že ani návody nevycházejí. Ale ne, rádi pro vás (a snad i s vámi) tvoříme a vůbec nám nevadí, že je třicet ve stínu. A dnes si k těm tropickým vedrům ještě trošku přitopíme.

 

Pomůcky:

smršťovací fólie

razítkovací barva

razítko Gorjuss

pastelky

trouba, plech a pečící papír

nůžky

děrovačka

spojovací kroužek

ketlovací jehly

štípací a ketlovací kleště

korálky

karabina

Materiál k výrobě přívěsku ze smršťovací fólie

Smršťovací fólie bude určitě bavit velké i malé, práce s ní je snadná a výsledek docela zajímavý. Je to tenká pevná fólie, která je z jedné strany hladká a z druhé jakoby poškrábaná. Právě na této druhé straně budeme razítkovat.

K narazítkování holčičky na fólii jsme použili razítkovací barvu StazOn, která je voděodolná. Pokud použijete jinou barvu, nejdřív ji na malém kousku vyzkoušejte, abyste věděli, zda bude fungovat (nebude se smývat). Motiv jsme otiskli a nechali jen minutku zaschnout. Potom vezmeme obyčejné pastelky a vše pečlivě vybarvíme.

Vybarvené razítko na smršťovací fólii

Nůžkami vzor obstřihneme, jen na jedné straně necháme ouško. Do tohoto ouška uděláme děrovačkou dírku. Při práci se smršťovací fólií musíte počítat s tím, že motiv se zapečení zmenší hruba o jednu pětinu (ale zesílí na cca 1-3 mm.

Připravený motiv na pečícím papíru

A teď už můžeme zapékat. Troubu předehřejte na 130ºC (podle pokynů výrobce), motiv dejte na plech s pečícím papírem a vložte do trouby. Po chvíli se fólie začne kroutit a zmenšovat svou velikost. Až se opět narovná, můžete motiv vyjmout z trouby a nechat zchladnout.

Přívěsek ze smršťovací fólie

Na takto vyrobený přívěsek ještě doketlujeme řetízek s korálky a karabinu a ozdobíme si ním třeba oblíbenou kabelku, batoh nebo klíče.

Přívěsek ze smršťovací fólie Gorjuss holčička

Vložit komentář