08 Bře

Tak jsme se dočkali. V půlce ledna nám konečně napadl sníh a počasí si chvíli hraje na to, že je zima a to přesně ve chvíli, kdy jsem začala vytahovat ze skříně kraťasy. Čeká mě jedna menší akce, kde se bude vyrábět s dětma školou povinnýma, a tak mě napadlo, že když už nám sněží venku, tak by bylo fajn, kdyby nám sněžilo i uvnitř. A jelikož by nebylo zrovna výchovné učit děti jak rozpárat peřinu a uspořádat pravé zimní radovánky s péřovou sněhovou nadílkou, tak nám bude sněžit alespoň ve sklenicích.

 

Pomůcky:
malá zavařovací sklenice
voda
třpytky
tavná lepící pistole
figurka
Materiál na výrobu sněžítka
Malou zavařovací sklenici má určitě každý doma. Vyberte tedy takovou, která je nejen pěkná na pohled, ale také má dobré a těsnící víčko. Sklenici i s víčkem omyjte vodou a saponátem, dobře vysušte. Vezmeme figurku z Kinder vajíčka (nebo takovou, kterou si děti samy vyrobily) a nalepíme ji dovnitř víčka pomocí tavné lepící pistole (popř. sekundového lepidla).

Vlepení figurky z kinder vajíčka do víčka

Necháme lepidlo dobře zaschnout a zatvrdnout. Do sklenice mezitím nasypeme třpytky a zalijeme asi do tří čtvrtin vodou (pokud přidáte lžíci glycerinu, budou třpytky ve vodě padat pomaleji a dosáhnete lepšího efektu – není to ovšem nutné).

Sklenice se třpytkama

Našroubujeme víčko a zkusíme, zda je sklenice dostatečně plná. V případě, že ne, vodu ještě doplníme. Nakonec opravdu dobře zatáhneme víčko a pro jistotu ještě můžete utěsnit lepící pistolí. Vršek sněžítka je možné ozdobit stuhou a drobnou dekorací, ale děti určitě nadchne i tato jednoduchá verze.

Sněžítko s figurkou z kinder vajíčka

Vložit komentář