08 Bře

Děti zvířátka prostě milují. Proto se domy a byty rodin plní morčátky, křečky, želvičkami, králíčky a jakmile opadne prvotní nadšení dětí, tak potom zůstává na rodičích starost o tuto drobotinu. A proto, aby rodiče neměli tolik starostí, tak si dnes vyrobíme zvířátko, které nemusíme ani krmit ani venčit, ale určitě udělá radost dětem…bude to totiž stonožka.

 

Pomůcky:

lékařská špachtle

vlna

lepidlo

pohyblivé oči

fix

nůžky

Materiál na výrobu stonožky

Z lékařských špachtlí jsme toho už vyráběli dost, je to dostupný a přitom levný materiál. Za pár korun ve zdravotnických potřebách (a lépe zásobených lékárnách) dostanete pořádný pytel tvořivého materiálu s nimiž se toho dá dělat spoustu. Pokud hledáte tipy na další využítí špachtlí, určitě se podívejte do fotogalerie i na starší články.

Tak a přejdeme tedy k samotné výrobě stonožky. Tělo stonožky bude tvořit právě špachtle. Na tuto špachtli budeme navazovat vlněné provázky, které si nejprve nastříháme na cca 20 cm dlouhé kousky.

Vázání noh stonožce

Provázek přehneme v půlce, přiložíme jej ke špachtli a volné konce provlečeme na druhé straně smyčkou pod tělem a to tak, že jednou budeme strany (na něž přikládáme smyčku) pravidelně střídat.

Vázání noh stonožce

Volné konce nám vytvoří nožičky stonožky a zároveň pod vlnu schováme špachtli.

Stonožka z lékařské špachtle a vlny

Takto zakryjeme téměř celé tělo, jen „hlavička“ zůstane prázdná. Na ni přilepíme dvě pohyblivá očičk a fixem nakreslíme pusu. Větší děti mohou stonožce ještě nakreslit, vystříhat a nalepit boty, aby Božka nechodila bosa.

Stonožka

Příjemné tvoření i v horkých dnech.

Stonožka z lékařské špachtle a vlny

Vložit komentář