Nikdo z nás si asi už nevzpomene jaká to pro něj byla dřina, naučit se stříhat. Nůžky do ruky bereme s absolutní jistotou a samozřejmostí, stejně jako třeba tužku nebo nůž. Ale všechno má své počátky, každý z nás si činnosti musí nejprve osvojit, aby se s předměty naučil zacházet. Pro malé dětské ručičky jsou nůžky nebezpečným a zákeřným nástrojem, který nechce poslouchat a proto jsme právě pro malé tlapky připravili tyto jednoduché proužky, na nichž si dítko může zacházení s nůžkami osvojit a nacvičit.

 

Pomůcky:

tiskárna

papír

nůžky

 

šablona

 

Pokud půjdete vybírat nůžky pro dítě, nenechte se zlákat cenou, ale jejich kvalitou. Neváhejte poprosit prodavačku, aby vám dala kousek papíru, na němž si můžete ostrost nůžek vyzkoušet. Nám se doma velmi osvědčily nůžky Maped, které mají jakýsi zobáček. Tento zobáček dítěti usnadňuje práci s nůžkami, jelikož po zastřihnutí do papíru vrací nůžky do původní (rozevřené) pozice.

Proužky na stříhání

A pojďme tedy na vlastní stříhání. Nejprve si vytiskněte šablonu, potom nastříhejte proužky a dejte je dítěti, které je bude stříhat na jednotlivé obrázky. Naučí se tak jakousi startovací dovednost při práci s nůžkami. Dítěti můžete také nachystat více proužků do krabice spolu s nůžkami a nechat mu ji na místě, kde si ji v případ zájmu o tutu činnost, může kdykoliv vzít.

Stříhání proužků

Vložit komentář