20 Dub

Svíčka odlitá do skleničky od jogurtu může být malým vtipným dárkem, který mohou třeba děti potěšit prarodiče. Příprava je přitom jednoduchá a ještě při tom můžete využít zbytků svíček, které jste přes zimu spálili.

 

Pomůcky:

sklenička od jogurtu

menší prázdná zavařovací sklenice nebo plechovka

knot

špejle

zbytky vosku ze svíček nebo vločky z vosku

červenou voskovku nebo barvivo na vosk

 

Materiál k výrobě lité svíčky

Jelikož bylo krásné počasí, šli jsme vyrábět tentokrát ven a vzali si na pomoc starý hrnec, který často slouží pro naše pokusy (je to na něm už znát) a plynový vařič. Do skleničky od jogurtu jsme dali knot a nahoře ho zafixovali na špejli.

Navázání knotu

Do hrnce jsme nalili vodu, do sklenice nasypali voskové vločky (můžete použít i zbytky vosků ze svíček nakrájené na menší kousky, aby se rychleji roztopily), přidali trochu červené voskovky, aby vosk na dně skleničky od jogurtu vypadal jako jahodová marmeláda a zahřívali jsme ho v takto vzniklé vodní lázni.

Rozpouštění vosku ve vodní lázni

Až se rozpustil, nalili jsme ho do skleničky od jogurtu. Poté jsme rozpustili větší množství bílých voskových vloček a dolili jsme jogurtovou skleničku téměř po okraj.

Litá svíčka

Nakonec jsme nechali vosk ztuhnout a přebytečný knot odstřihli. Tuto legrační svíčku můžete zapálit třeba v létě, když budete venku za pěkného počasí večer sedět a pozorovat noční oblohu nebo ji někomu podarovat, protože určitě pobaví a potěší obdarovaného.

Litá svíčka ve skleničce od jogurtu

Vložit komentář