05 Bře

Když se občas dívám na dovádějící děti, nechápu, že to všechno přežijí. V jednu chvíli visí za ruku ze stromu, hned potom lozí po zemi, dělají kotrmelce, běhají, skáčí…už jen ta poloha při spaní, kdy jedna noha trčí mezi tyčkami z postýlky dolů, druhá je pověšená na „zábradlí“ postýlky je pro mě nepochopitelná. Děti prostě mají rády akční zábavu a tak jsem tentokrát do tvoření zapojila celou rodinu a společnými silami jsme vytvořili jednoduchou (ale účinnou) houpačku.

 

Pomůcky:

silnější překližka (popř. pomocí lepidla Herkules slepit více tenčích dohromady)

kružítko

tužka

přímočará pila

vrtačka

pásová bruska (popř. smirkový papír)

lano

akrylové barvy

lak

 

Na překližku nakreslíme pomocí kružítka kruh v požadované velikosti, tento kruh následně vyřežeme přímočarou pilou.

Řezání houpačka

Řez můžete zahladit buď pásovou bruskou nebo smirkovým papírem, aby nedošlo ke zranění dětí.

Vyřezaný kruh na houpačku

Pomocí kružítka určíme střed kruhu a v tomto místě vyvrtáme širší díru, kterou budeme provlékat lano. Nyní můžeme přistoupit ke zdobení houpačky. Dala jsem dětem na výběr z několika motivů, ale u nás prostě zvítězila beruška, takže jsem akrylovými barvami nakreslila na kruh černé tečky, hlavu s očima a červené krovky. Nakonec jsme celou berušku přelakovali bezbarvým lakem pro použití ve venkovní prostředí.

Malování houpačky

Jeden konec lana jsme pověsili na strom, druhým jsme provlékli berušku a lano zauzlovali. Houpačka byla na světě a ještě musela projít důkladným testováním.

Houpačka ve tvaru berušky

Vím, že se podobné houpačky prodávají běžně v obchodech, ale tato je přeci jen úplně jiná, protože jsme ji udělali my a udělali jsme si ji podle svých představ a to prostě člověka těší stonásobně.

Vložit komentář