05 Bře

Tak už jenom týden a děti mají „padla“. Určitě se už všechny moc těší na prázdniny provoněné jahodami, sluníčkem, vodou a novými zážitky. Jen je ještě potřeba poděkovat paní učitelkám, které děti s trpělivostí vedou po stezkách nových znalostí a darovat jim za všechnu tu snahu, ochotu a pomoc alespoň nějakou drobnost. Většina z dětí donese nejspíš kytičku, tak my tu kytičku zkusíme ozdobit nějak neotřele – motýlem.

 

Pomůcky:

černý žíhaný drát

štípací, ketlovací a ploché kleště

korálky

 

Ze širšího černého drátu vytvoříme kostru motýlka podle nákresu.

Nákres motýla

Začneme tykadlem, které vytvoříme kleštěmi s kulatými kleštinami, potom jedno a druhé křidélko, které vytvarujeme buď pomocí rukou nebo plochých a ketlovacích kleští a nakonec spodní dvě malá křidélka a druhé tykadlo. Na konci druhého širšího drátku uděláme jen očko a druhý konec necháme volně (musí být dlouhý, bude se přimotávat do kytičky). Když máme základní tvar, spojíme všechny části dohromady tenkým drátkem, kterým omotáme všechny části – vznikne nám tak jakési tělíčko.

Vytvarovaný drát

Pokud máme ještě dost tenkého drátku, rovnou z výroby tohoto tělíčka přejdeme na omotávání křidélek. Vždy 1x omotáme kostru křídel, přidáme korálek, omotáme atd. až budeme mít obě křídla ozdobená korálky.

Drátovaný motýl do kytky

Spodní křídla jen zamotáme do tvaru osmičky a je hotovo. Pokud nebudeme kytičku připravovat sami, tak můžeme vzít motýlka do květinářství, kde ho přímo zaaranžují do kytice. Myslím, že je to jednoduchá ozdoba, která ovšem bude vypadat originálně.

Drátovaný motýl do kytky

Vložit komentář