08 Pro

Ještě stále váháte nad tím, zda vyzkoušet drátování nebo ne? Odrazují vás složité návody? Tak věřte, že podle našeho návodu tyto jednoduché hvězdičky zvládne úplně každý. Dokonce je už vyráběli i s druháčci ve škole a šlo jim to výborně. Tak se nechejte zlákat a pusťte se do toho.

Pomůcky:

silnější drát na kostru

tenčí drát na omotávání

korálky

štípací kleště

destička wig jig

 

Destička wig jig vám velmi usnadní práci, ale pokud ji nemáte, nic se neděje, dá se nahradit třeba dvěma dřevařskými kolíky o různých průměrech a drát na ně namotávat do tvaru „8“. Pokud ale destičku máte, rozmístěte si na ni kolíky a začněte namotávat drát.

Wig jig a dráty

Vrcholů ramen hvězdičky by mělo být minimálně šest, aby hvězda vypadala bohatě.

Namotání drátu na kolíky wig jig pro výrobu drátované hvězdičy

Po namotání drát vyjměte a vytvarujte do kruhu. Ustřihněte si asi 50 cm tenkého drátu a začněte oplétat. Nejprve k sobě přidělejte konce, aby tvar při oplétání dobře držel a potom vždy jednou omotejte jen drát a při druhém omotání navlečte korálek a připleťte ho.

Oplétání drátované hvězdičky

Jestliže vlastníte barevné dráty, můžete mít spoustu netradičních podob těchto hvězdiček, kterými po vyrobení můžete dozdobit adventní věnec, udělat z nich vánoční drátovaný závěs nebo hvězdičky použít k dozdobení dárků.

Drátované vánoční hvězdičy

Vložit komentář