04 Bře

Pro romantika má jaro své nenapodobitelné kouzlo – vzduch voní květinami (nejste-li zrovna alergik nebo nežijete ve velkoměstě), ptáci zpívají a jarní paprsky příjemně hřejí. Pesimista jaro vidí jako čas pocení se, sekání trávníků, vyhrožování krtkům nezbedům a ničení bujného plevele, likvidující pracně upravené záhonky. No a praktik to nevidí ani černě ani bíle a jde natáhnout sítě do oken a při jízdě na kole si dává pozor, aby měl zavřenou pusu, protože vzduch je plný létajícího hmyzu.

 

Pomůcky:

lékařská špachtle

zelená akrylová barva

štětec

pohyblivé oči

průhledná fólie

lepidlo

akrylová barva se třpytkami (popř. lepidlo s glitry)

 

A když už jsme u toho hmyzu, tak si dneska na mušku vezmeme vážku, kterou jednoduše vyrobíme z lékařské špachtle. Ty se prodávají ve zdravotnických potřebách nebo v lépe vybavených lékárnách. Cena je za to množství dobrá (100 ks za cca 50,-Kč) a špachtle se dají použít nejen k velké spoustě věcí (jako například míchání sádry, barev, nanášení strukturovacích past apod.), ale také ke tvoření (některé tipy najdete ve fotogalerii, jiné ještě budu postupem času přidávat).

Materiál k výrobě vážky

Špachtli nabarvěte zelenou akrylovou barvou a než barva zaschne, vystřihneme z průhledné fólie čtyři dlouhá úzká křídla, na něž naneseme třpytivou barvu nebo lepidlo. Na konec špachtle přilepíme pomocí lepidla pohyblivé oči a kousek za ně křídla.

Dílky na výrobu vážky

Jelikož je to opravdu jednoduché tvoření, můžete podobných vážek vyrobit víc a zavěsit na silon do okna, když bude foukat vítr, vážky se budou ve větru pohybovat. Popřípadě můžete podobným způsobem udělat motýly a včely a nechat okno opravdu pořádně rozhýbat.

Vážka z lékařské špachtle

Vložit komentář