10 Dub

Blíží se Den Země. Je to den, kdy bychom se měli zamyslet nad tím, jak se svou Zemí zacházíme a jak je pro nás důležitá. Jednou z věcí, která by už měla neodmyslitelně patřit k našemu životu je určitě recyklace. Spousta toho, co člověk vyprodukuje, se dá znovu použít a tak neváhejme a pusťme se dnes do recyklovaného tvoření.

 

Pomůcky:

barevné papíry

nůžky

tužka

PET láhev

žlutý plastový obal od Kinder vajíčka

provázek

oboustrannou lepící pásku

šídlo nebo kružítko

lihový fix

Materiál pro výrobu hry

Vyrábět tentokrát budeme hru pro děti, jejichž úkolem bude, strefit se včelkou do kytičky. Máme tady jaro a za chvíli, kdy už budou louky plné květů se včelky pustí do opylování a právě to bude dělat i naše včelička. Ze žlutého plastového obalu od Kinder vajíčka si vyrobíme včelu. Nakreslíme ji lihovým fixem oči a pruhy. Z bílého papíru vystřihneme křidélka a pomocí oboustranné lepící pásky (popř. tavné lepící pistole) je přiděláme včelce na záda. Šídlem nakonec uděláme na jednom konci obalu dírku, tou provlečeme provázek, vajíčko otevřeme a uvnitř uděláme na provázku několik uzlíků, aby se nevyvlekl. Vajíčko zavřeme a jednu část máme vyrobenou.

Včela z obalu od Kinder vajíčka

Teď se pustíme do výroby kytičky. PET láhev pomocí nůžek (nebo ulamovacího nože) rozstřihneme cca v jedné třetině. Spodní část lahve můžeme odložit do tříděného odpadu, vrchní část s vrškem vypláchneme, osušíme a do vršku uděláme šídlem dírku a provlečeme jím druhý konec provázku. Opět zavážeme a vršek zašroubujeme zpět. Z barevného papíru si vystřihneme pět okvětních lístků. Ty potom k lahvi přilepíme oboustrannou lepící páskou (příp. tavnou lepící pistolí). Házecí hra je hotová a teď už je to na trpělivosti dětí, aby se zkusily včelkou trefit do kytičky.

Házecí recyklovací hra

Vložit komentář