20 Led

Mohlo by to začít nějak poutavěji…třeba jako že jsem plula na zaoceánské lodi, přičemž se vzedmula mohutná vlna, která prakticky v minutě zprovodila loď ze světa a celou posádku za dramatických okolností plných hrůzy a děsu mořský proud vyplavil na nejbližším ostrově….no ale nezačíná. Začátek je totiž podstatně nudnější a doopravdy začíná – šla jsem uličkami Tesca, kde měli ve výprodeji vánoční věci a mezi nimi i sadu polystyrenových koulí. Ale účel to splnilo a na světě je další návod J

 

Pomůcky:

polystyrenová koule

bílá akrylová barva

oranžový tenký papír

filc

tavná lepící pistole

špejle

černý fix

chlupatý drátek

bambule

vata

zavařovací sklenice

 

Aby se nám s polystyrenovou koulí lépe pracovalo, je dobré ji napíchnout na špejli. Potom můžete pomocí bílé akrylové barvy a alespoň jedné vrstvy nátěru sjednotit její povrch, ale když to neuděláte, tak to nebude vadit, jen sněhulák bude trochu víc vroubkovatý.

výroba hlavy pro sněhuláka ze zavařovací lahve

Na kouli nakreslete fixem oči a pusu. Z oranžového papíru vyrobte tenký dlouhý kužel, který bude jako nos a přilepte. Aby sněhulákovi nebyla zima, dostane „na uši“ klapky vyrobené z chlupatého drátku a dvou bambulí, které přilepíte na hlavu.

výroba hlavy pro sněhuláka na zavařovací láhev

Kolem krku můžete z filcu vystřihnout teplou šálu. Hlavu potom nalepte na víčko od zavařovací sklenice a kolem přilepte i šálu. Na sklenici fixem nakreslete knoflíky, dolepte ruce z bambulí a dovnitř sklenice dejte kousek vaty. Vatu ale můžete nahradit mincemi nebo sladkostmi a sněhuláka používat jako pokladničku nebo dózu.

Sněhulák ze zavařovací lahve

 

Vložit komentář