08 Pro

Vyparádit se do chladných zimních dnů něčím stylovým, to už je občas trochu oříšek. Nabídka v obchodech je plná takových těch neutrálních vzorů, kterými se můžete ozdobit v každém ročním období a tak není nic jednoduššího, než si zimní náušnice vyrobit doma.

 

Pomůcky:

smršťovací fólie

razítko sněhové vločky

razítkovací polštářek

kancelářskou děrovačku

nůžky

kružítko

dvě ketlovací jehly

kleště s kulatými kleštinami

korálky

náušnicový háček (tzv. afro háček)

Materiál k výrobě zimních náušnic

Na smršťovací fólii narazítkujte černou barvou vločku. Kolem vločky nakreslete kolečko (například pomocí kružítka) a nůžkami obstřihněte. Pokud chcete, můžete vločku vybarvit světle modrou pastelkou.

otisk vloček na smršťovací fólii

Do každého kolečka udělejte pomocí kancelářské děrovačky dírku, položte na plech s pečícím papírem a nechejte v troubě (podle pokynů výrobce) zapéct.

smršťovací fólie na pečícím papíru

V této fázi se fólie smrskne asi na jednu pětinu, zesílí a zmenší se (je u toho dobrá podívaná hlavně pro děti, protože se fólie různě kroutí…lepší než televize :-D ). Plech vytáhněte z trouby a nechejte zchladnout.

Korálek ze smršťovací fólie

Vločku navlečte na ketlovací jehlu a uzavřete očko, navlečte na jehlu korálek, na volném konci udělejte pomocí kleští s kulatými kleštinami očko, do něhož dáte náušnicový háček a očko uzavřete. Jedna náušnice je hotová a teď už stačí k ní do páru udělat ještě druhou.

Zimní náušnice s vločkami ze smršťovací fólie

Vložit komentář